14
04
2022

Mistrzostwa Polski Kendo Sopot 2022

W dniach 02.04/03.04 odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Kendo, które odbyły się w tym roku w Sopocie. W wydarzeniu tym brało udział 3 naszych klubowiczów. W dniu poprzedzającym mistrzostwa odbyły się walki treningowe z kendokami z całej Polski oraz senseiami z zagranicy, pozwalające na rozwój swoich umiejętności. Nasi trenerzy zostali powołani jako sędziowie w tym wydarzeniu co pozwoliło im na doszlifowanie umiejętności sędziowskich.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się grupowe mistrzostwa OPEN (5osób), jednak przez chorobę jednego naszego zawodnika musieliśmy oddawać 2 walki walkowerem. Zmagając się w 3 osobowej grupie, niestety nie udało się wyjść z grupy. W 2 dzień zawodów odbyły się kategorie indywidualne. W kategorii kobiet, nasza Sensei Lena pokazała swojego ducha walki lecz dawna kontuzja nie pozwoliła na dalsze uczestnictwo w zawodach. W kategorii mężczyzn nasz klubowicz Szymon wyszedł z grupy i stoczył jeszcze 2 walki poza nią, niestety ulegając przeciwnikowi z większym doświadczeniem.

Był to pierwszy tak dobry występ dla naszego, otwierającego się na zawody, klubu. Wydarzenie to pozwoliło naszym klubowiczom na doświadczenie walk poza murami naszego dojo oraz zachęcenia do dalszej rywalizacji w świecie kendo.