14
08
2023

Kendo latem w ISHI DOJO 12 sierpnia 2023

W piękną letnią sobotę, dokładnie 12 sierpnia 2023 roku, pasjonaci kendo mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w ciekawych treningach w renomowanym Ishi Dojo. Tego dnia, na specjalne zaproszenie Sensei Magdaleny i Piotra Bidzińskich, miłośnicy tej japońskiej sztuki walki zgromadzili się, by wspólnie doskonalić swoje umiejętności.

 

Treningi rozpoczęły się o godzinie 10:00 rano, gdy uczestnicy zaczęli przybywać do Ishi Dojo, z entuzjazmem i determinacją ukierunkowaną na udoskonalanie swojej techniki w kendo. Wszyscy zgromadzeni byli pełni energii i gotowości do pracy. Sensei Magdalena i Piotr Bidzińscy przyjęli ich serdecznie i wprowadzili w atmosferę koncentracji oraz pozytywnej energii. Przez sześć intensywnych godzin uczestnicy poświęcili się treningom, skupiając się na różnych aspektach tej tradycyjnej japońskiej sztuki walki. Rozpoczęli od rozgrzewki, która miała na celu przygotowanie ciała do intensywnego wysiłku. Następnie przeszli do treningu technik podstawowych, skupiając się na poprawności pozycji, ruchu i uderzeń.

 

Sensei Magdalena i Piotr Bidzińscy udzielali cennych wskazówek i poprawek, pomagając uczestnikom osiągać coraz lepsze rezultaty. W trakcie treningu nie zabrakło także sparingów, które stanowiły wyjątkową okazję do praktycznego zastosowania nabytych umiejętności. Kendocy starali się jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i zrozumienie technik, koncentrując się na zwinności, refleksie i precyzji. Sparingi były pełne dynamiki i emocji, a każda wymiana ciosów była okazją do nauki i doskonalenia się. Nieodłącznym elementem treningu kendo było także dążenie do duchowego rozwoju. Uczestnicy mieli okazję do zrozumienia filozofii kendo, która opiera się na szacunku, samo-dyscyplinie i doskonaleniu charakteru. Sensei Magdalena i Piotr Bidzińscy podzielili się swoją wiedzą na temat znaczenia kendo poza areną walki, co dodatkowo wzbogaciło treningi.

 

Po sześciu wyczerpujących godzinach treningu, uczestnicy opuścili Ishi Dojo z poczuciem satysfakcji i głębszą wiedzą na temat kendo. To nie tylko była okazja do doskonalenia umiejętności walki, ale także do integrowania się z innymi miłośnikami kendo i czerpania inspiracji od doświadczonych Sensei. Dla wszystkich, którzy brali udział w tych wyjątkowych treningach, 12 sierpnia 2023 roku był dniem pełnym nauki, wysiłku i pozytywnej atmosfery. Sensei Magdalena i Piotr Bidzińscy stworzyli niezapomniane doświadczenie, które na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długo, motywując ich do ciągłego doskonalenia się w sztuce kendo.