24
10
2023

Trzeci Dragon Cup 2023

3 Dragon Cup: Wrocławski Turniej Kendo dla Dzieci i Młodzieży

Kendo, czyli “Droga Miecza,” to nie tylko sport, ale również sztuka, tradycja i forma ducha. 21 października 2023 roku, Wrocław stał się świadkiem prawdziwego święta tej japońskiej sztuki walki, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. 3 Dragon Cup, jedna z najważniejszych imprez kendo dla najmłodszych w Polsce, przyciągnęła zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy dopiero zaczynają kendo. Nie mogło nas tam zabraknąć, by podziwiać widowisko, które dostarcza emocji na każdym kroku, jednocześnie promując kendo wśród młodego pokolenia.

 

Tegoroczna, trzecia edycja Dragon Cup gościła sędziów z Polski, Czech i Włoch, to osoby o wielkim doświadczeniu, które oceniały i prowadziły młodych zawodników podczas turnieju. Ich obecność dodawała prestiżu i wprowadzała niesamowity klimat rywalizacji podczas walk turniejowych.

 

Z Kendo AZS Gliwice do grona sędziów (shinpan) dołączyli Nasi Sensei: Magdalena Bidzińska, Piotr Bidziński, Karol Jędruszek i Krzysztof Samborowski.

 

3 Dragon Cup to nie tylko miejsce rywalizacji, to także okazja do spotkania i wymiany doświadczeń miłośników kendo w każdym wieku. Turniej przyciąga zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą sztuką, jak i tych, którzy są nią już zafascynowani od wielu lat.

 

3 Dragon Cup we Wrocławiu to pasjonujące walki i świetna atmosfera. Uczestnicy, jak i widzowie czują, że biorą udział w czymś wyjątkowym, szczególnie, że jest to turniej kendo dla dzieci i młodzieży, który wprowadza młodych adeptów w fascynujący świat tej japońskiej sztuki walki. To właśnie takie wydarzenia czynią kendo tak fascynującym i inspirującym do doskonalenia siebie na wielu płaszczyznach.