05
12
2023

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2-3 grudnia 2023

Reprezentanci Klubu AZS Kendo Gliwice wzięli udział w ostatni weekend w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Katowicach. Były to naprawdę niezapomniane chwile pełne sportowej pasji i zaciętej rywalizacji. Nasza drużyna wystąpiła zarówno w kategorii Open, jak i w kategorii Kyu+1-2 Dan, dając pokaz umiejętności, determinacji i zespołowej współpracy.

 

Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie:

 

Karol Jędruszek
Maciej Mentel
Krzysztof Samborowski
Dawid Gmerek
Agata Stok
Maksymilian Broja
Sylwester Mateja

 

W obu kategoriach nasi zawodnicy wyszli z grup na pierwszym miejscu, prezentując wysoki poziom techniczny oraz taktyczną inteligencję. W grupowych etapach walcząc z reprezentacjami Krakowa, Sopotu i Wrocławia, zabezpieczyli sobie dogodny start w fazie K.O. co jest znaczącym osiągnięciem i dowodem na ciężką pracę oraz poświęcenie, jakie wkładamy w rozwój naszych umiejętności.

 

Mecze w fazie K.O z zawodnikami z Olsztyna i Katowic były wyrównane i po zaciętej walce nasi zawodnicy ulegli zdobywając jednak wiele pięknych punktów i prezentując wspaniałe kendo.

 

To nie tylko sukces sportowy, ale także moment, który buduje więź i ducha zespołowego. Chcemy podziękować naszym zawodnikom za oddanie, trenerom za profesjonalne przygotowanie oraz wszystkim sympatykom za wsparcie, które niesiono nam na każdym etapie zawodów.

 

Niech udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Katowicach będzie kolejnym kamieniem milowym w historii naszego klubu. Jesteśmy przekonani, że nasza drużyna będzie nadal zdobywać sukcesy, reprezentując godnie barwy AZS Kendo Gliwice.

 

Wielkie gratulacje i spotkajmy się w Dojo!