29
02
2024

Seminarium kendo z Yano Sensei 7 dan w Gliwicach

Seminarium z mistrzynią Yano Sensei 7 Dan Kendo oraz Egzaminy Kyu i Dan – relacja z wydarzenia w Gliwicach

W dniach 17-18 lutego 2024 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie dla entuzjastów kendo w Polsce – zgrupowanie z mistrzynią Yano Sensei 7 dan kyoshi oraz egzaminy na stopnie kyu i dan. Organizowane przez sekcję kendo AZS Politechniki śląskiej w Gliwicach, te intensywne dni były pełne pasji, nauki i rozwoju.

Yano Sensei, wybitna w tej japońskiej sztuce walki, przyciągnęła do Gliwic ponad 70 uczestników z całego kraju. Jej bogate doświadczenie i umiejętności stanowiły cenne źródło wiedzy, a uczestnictwo w jej zgrupowaniu stanowiło wyjątkową okazję dla wszystkich pragnących rozwijać swoje umiejętności w japońskiej szermierce. W seminarium wzięli także udział zaproszeni Sensei: Martin Kiosev 6 dan, Tomáš Kyncl 5 dan, Kathryn Cassidy 5 dan, Manuela Hoflehner 5 dan, Tomáš Berger 5 dan, Julian Górski 5 dan, Magdalena Bidzińska 4 dan i Piotr Bidziński 4 dan.

W pierwszym dniu zgrupowania uczestnicy brali udział w intensywnych treningach, prowadzonych przez Yano Sensei, która dzieliła się swoją niezrównaną ekspertyzą. Ćwiczenia obejmowały wszystkie aspekty kendo – od technik ataku i obrony po filozofię i najważniejsze zasady tej sztuki walki.

Na zakończenie pierwszego dnia odbyły się egzaminy na stopnie kyu i dan. Były to chwile pełne napięcia i oczekiwania, ale również doskonała okazja do oceny postępów w nauce kendo. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko techniczną precyzją, ale także opanowaniem ducha walki i zrozumieniem zasad tej sztuki.

Każdy z uczestników musiał wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również głębszym zrozumieniem kendo jako drogi miecza, ciała i umysłu.

Po zakończeniu egzaminów atmosfera była nasycona emocjami – nie tylko radością z osiągniętych wyników, ale także refleksją nad własnymi postępami i przyszłością. Dla niektórych był to czas jubileuszu – zdobycia nowego stopnia dan, dla innych zaś początek nowej, jeszcze bardziej zaawansowanej drogi w kendo.

Zgrupowanie z mistrzynią Yano Sensei oraz egzaminy kyu i dan w Gliwicach to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich uczestników. To nie tylko okazja do nauki pod okiem mistrzyni, ale także sprawdzenie własnych umiejętności i podniesienie poprzeczki w tej wspaniałej sztuce walki. Niech to spotkanie będzie inspiracją dla wszystkich miłośników kendo w Polsce!