24
01
2024

Seminarium dla wysokich stopni Kendo w Pradze

Instruktorzy Kendo AZS Gliwice Sensei Piotr Bidziński 4 dan kendo i Sensei Magdalena Bidzińska 4 dan kendo mieli okazję uczestniczyć w zgrupowaniu dla wysokich stopni Kendo, które odbyło się w Pradze. Organizatorem tego wydarzenia byli Sensei Jana i Jindra Ziegelheim, obydwoje 7 dan kendo. Treningi prowadzili sensei Pruvost, posiadający 7 dan kendo Kyoshi oraz Sensei Frey, również posiadający 7 dan Kyoshi. To było niezapomniane doświadczenie, które połączyło pasję do kendo i zaawansowaną wiedzę na temat tej sztuki walki.

Sensei Frey prowadził pierwszą część, koncentrując się na poprawności technik ataku i obrony. Jego precyzyjne wskazówki i poprawki były nieocenione, pozwalając nam doskonalić nasze umiejętności. Sensei Pruvost z kolei poprowadził trening skupiający się na aspektach psychologicznych, podkreślał znaczenie zrównoważonego umysłu, kontroli nad emocjami i szacunku do przeciwnika.

W przerwach między treningami mieliśmy okazję rozmawiać z nauczycielami, zadając pytania i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Ich pasja do Kendo i rozmowy były bardzo inspirujące.

Wieczorem podczas kolacji wszyscy uczestnicy mieli okazję podziękować Sensei za ich zaangażowanie i nauki. Obydwaj nauczyciele wyrazili swoją radość z postępów, jakie zauważyli u uczestników zgrupowania.

Zgrupowanie dla wysokich stopni Kendo z Sensei Pruvost i Sensei Frey było nie tylko intensywnym treningiem, ale również niezapomnianym doświadczeniem, a nauki od tych dwóch wspaniałych nauczycieli na pewno pozostaną z nami na zawsze.