12
10
2023

Egzaminy kendo kyu w AZS Gliwice 11 października 2023

Gratulacje dla kendoków reprezentujących AZS Gliwice, a także kendoków z  zaprzyjaźnionych klubów na Śląsku, którzy 11 października 2023 roku osiągnęli kolejny krok na drodze miecza w kendo – zdając egzaminy na stopnie uczniowskie, czyli kyu.

 

W trakcie wykonywania różnych elementów, takich jak Kendo Kata, Bokuto Kihon no Waza, kirikaeshi, datotsu, uchikomi geiko, kakari geiko oraz walki sparingowe, nasi egzaminowani kendocy zaprezentowali swoje umiejętności na najwyższym poziomie, potwierdzając tym samym swoją pasję i oddanie sztuce walki kendo.

 

Egzaminy były przeprowadzane przez komisje egzaminacyjne, których skład tworzyli Sensei Magdalena Bidzińska 4 dan, Sensei Piotr Bidziński 4 dan, Sensei Karol Jędruszek 3 dan, Sensei Maciej Mentel 2 dan oraz Sensei Krzysztof Samborowski 2 dan. Ich doświadczenie pozwoliło na rzetelne i obiektywne ocenienie umiejętności egzaminowanych.

 

Po ogłoszeniu wyników i uroczystym wręczeniu zasłużonych certyfikatów, tradycyjnie odbyliśmy godzinny trening ji geiko, podczas którego mieliśmy okazję do wielu walk sparingowych i doskonalenia naszych technik.

 

Zachęcamy wszystkich pasjonatów kendo i japońskiej kultury do dołączenia do nas na treningach w Gliwicach i do wspólnego trenowania w dojo. Kendo to nie tylko sztuka walki, to także wspólnota ludzi, którzy kochają tę piękną dyscyplinę. Spotkajmy się w dojo!