19
11
2021

Malta Kendo Taikai Training Camp listopad 2021

Trenerzy sekcji kendo AZS Gliwice Magdalena i Piotr Bidzińscy wzięli udział w Obozie Kendo dla Dorosłych i Juniorów na Malcie. Podczas pięciu dni obozu 10-14.11 trenowaliśmy podstawy – Kihon, walki sparingowych, sędziowanie zawodów i wyjątkowy trening kendo na plaży Beach Keiko w Golden Bay. Po obozie zostaliśmy kilka dni dłużej, by skorzystać z ciepłej pogody.

Sensei prowadzący treningi podczas obozu:

7 Dan Valter Pomero – Włochy

7 Dan Markus Frey – Finlandia

7 Dan Chieko Yano – Belgia

7 Dan Tibor Barany – Węgry

7 Dan Gary O’Donnel – Wielka Brytania

7 Dan Kumi Sato – Szwecja

7 Dan Oscar Kimura – Szwajcaria

6 Dan Christian Filippi – Włochy

Kadra trenerska poprowadziła różnorodne i bardzo ciekawe treningi, które łączyły aspekty techniczne, sposoby na poprawienie wykonywanych technik, jak również bardziej zaawansowane elementy strategii w walkach zawodniczych i egzaminacyjnych.

Malta stanowiła przepiękne i inspirujące środowisko, w którym mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć historyczne miejsca, ale przede wszystkim poznać jej mieszkańców, którzy są niezwykle gościnni i otwarci. Tym, co najważniejsze i najcenniejsze są spotkania z kendokami z całej Europy, którzy wspólnie rozwijali swoją pasję.

Dziękujemy organizatorom z Maltańskiej Federacji Kendo (szczególne podziękowania dla Sensei James Zammit) za zorganizowanie tego obozu i niewykłą gościnność, dziękujemy Sensei za przekazaną wiedzę i inspirujące treningi, dziękujemy kendokom, którzy razem z nami trenowali i tworzyli wspaniałą atmosferę.

Do zobaczenia wkrótce!